Міносвіти таки сподівається, що НАЗЯВО забезпечить якість українських вишів

Попередні результати вступної кампанії 2016 року свідчать, що цьогорічна система розподілу держзамовлення, коли “місце йде за студентом”, цілком виправдала себе – вдалося забезпечити справедливий та прозорий розподіл бюджетних місць.


Про це сьогодні, 26 серпня 2016 року, під час брифінгу в Клубі Кабінету Міністрів України розказав директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров, - передає прес-служба Міносвіти.

Він зазначив, що в цьому році вдалося перевернути піраміду - перейти від ректорського лобіювання, коли керівники вишів домовлялися в Міністерстві про кількість бюджетних місць, до cистеми, коли вступники з найвищими балами «приносять» бюджетні гроші в університети.

Головним при розподілі бюджетних місць був конкурсний бал вступника, а пріоритети заяв визначали черговість, за якою перевірялася можливість отримання рекомендацій на місця державного замовлення.

Встановити баланс між інтересом держави та реальною автономією ВНЗ, за словами Олега Шарова, було не менш важливим завданням. Це вдалося реалізувати завдяки проведенню двох конкурсів - загальнодержавного та внутрішньоуніверситетського.

“Держава розподіляє місця за спеціальностями та встановлює відповідні правила гри на розподіл державного замовлення, а вищі навчальні заклади  визначають конкурсні предмети та коефіцієнти у формулі розрахунку конкурсного бала”, - пояснив директор департаменту вищої освіти МОН.

В умовах реальної конкуренції не всім вишам вдалось набрати бажану кількість бюджетників. Планується, що ця система повинна стати для них поштовхом до формування нової стратегії набору та професійної орієнтації вступників.

В цьому році було надано рекомендації до зарахування на всі технічні спеціальності – це ще одна перемога нової системи розподілу держзамовлення. Якщо в 2015 році близько 3 тисяч бюджетних місць на технічні та природничі спеціальності не було розміщено, то цього року вони розподілені повністю.

“Гнучка система перерозподілу бюджетних місць дозволила передати незатребувані бюджетні місця на технічні та природничі спеціальності університетам, де були вступники з достатніми балами ЗНО та бажанням навчатися саме за цими спеціальностями”, - зазначив Олег Шаров.

Забезпечити бюджетними місцями пільговиків також вдалося – для цього МОН використав місця, від яких відмовились інші абітурієнти.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...