Уряд Гройсмана: освіта новопризначених міністрів

Дехто навчався за кордоном, хтось отримав 2-3 вищі освіти, а в когось - вища військова. Серед вишів, які закінчили урядовці, лідером виявився ЛНУ імені Івана Франка.

Вчора, 14 квітня, Народні депутати України під час засідання Верховної Ради проголосували за призначення членів нового Кабінету Міністрів України.

Переважна більшість урядовців мають два дипломи про вищу освіту. В когось крім диплому є і науковий ступінь. Якщо здобувалась друга вища освіта, то це переважно була - економічна або юридична. Є міністри, які вивчали державне управління або мають бізнес-освіту.

Лише два члени Уряду мають дипломи закордонних університетів:

 • Олександр Данилюк - Бізнес школа (МБА) Індіанського університету (США);
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе - Державний університет штату Монтана (США).

Сім міністрів мають науковий ступінь:

 • Геннадій Зубко - кандидат технічних наук;
 • В'ячеслав Кириленко - кандидат філософських наук;
 • Степан Полторак - кандидат педагогічних наук;
 • Павло Петренко - кандидат юридичних наук;
 • Ігор Жданов - кандидат політичних наук;
 • Степан Кубів - кандидат економічних наук;
 • Лілія Гриневич - кандидат педагогічних наук.

Найбільше серед урядовців випускників Львівського національного університету імені Івана Франка:

 • Степан Кубів - Перший Віце-прем'єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України;
 • Лілія Гриневич - Міністр освіти і науки України;
 • Остап Семерак - Міністр екології та природних ресурсів України;
 • Володимир Омелян - Міністр інфраструктури України;
 • Ігор Насалик - Міністр енергетики та вугільної промисловості України.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич має дві вищі освіти: ЛНУ імені Івана Франка - біохімік та НТУ "Львівська політехніка" - економіст. З проблем реформування освіти стажувалась у Варшавському та Колумбійському університетах. Захистила кандидатську дисертацію на тему "Тенденції децентралізації управління освітою в сучасній Польщі".

Детально про освіту членів нового Уряду в таблиці.

Посада / ПІБ Вища освіта

Прем’єр-міністр України

Гройсман Володимир Борисович

У 2003 році закінчив недержавний вищий навчальний заклад — Міжрегіональну академію управління персоналом за спеціальністю "Юриспруденція". У лютому 2010 року закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, ставши магістром за спеціальністю "Управління суспільним розвитком" і спеціалізацією "Управління на регіональному і місцевому рівнях".

Перший Віце-прем'єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України

Кубів Степан Іванович

У 1984 закінчив Львівський державний університет ім. Івана Франка, математичний факультет. У 2002 здобув другу вищу освіту зі спеціальності "економіка та менеджмент" у Національному університеті "Львівська політехніка". У 2006 присуджено науковий ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності "Економіка, організація і управління підприємствами".

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Зубко Геннадій Григорович

Закінчив Київський політехнічний інститут, спеціальність "Автоматизовані системи управління", інженер (1991); Київський інженерно-будівельний інститут. Курс "Інвестиційний та фінансовий менеджмент в будівельній індустрії" (2003); Північно-Західний університет, Іллінойс, Чикаго. Курс "Інноваційний менеджмент" (2006); Національний університет "Києво-Могилянська академія", Києво-Могилянська бізнес-школа, магістр бізнес-адміністрування (MBA) (2007); Національний університет "Києво-Могилянська академія", спеціальність "Менеджмент організацій", менеджер-економіст (2008).

Віце-прем’єр-міністр України

Кириленко В’ячеслав Анатолійович

Закінчив філософський факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка (1988-1993, філософія, викладач), потім там же аспірантуру (1993-1996). Кандидат філософських наук (1997), дисертація "Українська філософія національного радикалізму XX століття: історичне становлення та змістовне формування".

Віце-прем'єр-міністр України

Кістіон Володимир Євсевійович

За освітою інженер-будівельник, закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю "Водопостачання та водовідведення". Отримав ступень магістра державного управління в Одеському регіональному інституті державного управління.

Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна

У 1992 році пройшла курс навчання у Літній школі Гарвардського Українського дослідного інституту, Гарвардський університет (США). У 1994 році закінчила Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова, спеціальність — дефектологія і логопедія. Отримала диплом спеціаліста. Навчалася у 1993–1994 роках в Державному університеті штату Монтана (США), спеціальність — міжнародні відносини і міжнародне право. У 1987 році закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, спеціальність — міжнародні відносини, отримала дипломи бакалавра міжнародних відносин, а у 1998 році отримала диплом магістр міжнародних відносин, диплом з відзнакою.

Віце-прем’єр-міністр України

Розенко Павло Валерійович

Вступив до електроакустичного факультету Київського політехнічного інституту, який закінчив у 1993 році.

Міністр внутрішніх справ України

Аваков Арсен Борисович

У 1988 закінчив Харківський політехнічний інститут (спеціальність — "Автоматизовані системи управління", кваліфікація — інженер-системотехнік).

Міністр освіти і науки України

Гриневич Лілія Михайлівна

Має дві вищі освіти: біохімік-викладач (Львівський державний університет імені Івана Франка, 1989) та економіст-менеджер (Міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів при Львівському політехнічному інституті, 1993). З проблем реформування освіти стажувалась у Варшавському та Колумбійському університетах. Захистила кандидатську дисертацію на тему "Тенденції децентралізації управління освітою в сучасній Польщі" (2005).

Міністр фінансів України

Данилюк Олександр Олександрович

Закінчив Київський інститут інвестиційного менеджменту, Національний технічний університет (КПІ), а також Бізнес школу (MBA) Індіанського університету (США).

Міністр молоді і спорту України

Жданов Ігор Олександрович

У 1992 році закінчив історичний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка. У 1994-му — аспірантуру юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в 1996-му — курси молодих європейських лідерів по програмі Ради Європи в університеті Thames Valley (Великобританія). Кандидат політичних наук — захистив кандидатську дисертацію

Міністр закордонних справ України

Клімкін Павло Анатолійович

У 1991 році закінчив Московський фізико-технічний інститут, де вчився на факультеті аерофізики та космічних досліджень за спеціальністю "фізика та прикладна математика".

Міністр аграрної політики та продовольства України

Кутовий Тарас Вікторович

У 1997-му здобув повну вищу освіту (диплом з відзнакою) в НА СБУ, у 1998-му здобув базову вищу освіту в Київському національному економічному університеті. У 2002 році здобув третю повну вищу освіту в Міжнародному інституті менеджменту.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України

Насалик Ігор Степанович

У 1989 році закінчив фізичний факультет Львівського державного університету імен Івана Франка за фахом інженер оптоелектронних систем.

Міністр культури України

Нищук Євген Миколайович

У 1995 році закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого (майстерня народної артистки України Валентини Зимньої).

Міністр інфраструктури України

Омелян Володимир Володимирович

У 2000 році закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка, а у 2001 році — Національний університет "Львівська політехніка". Спеціальність: фінанси, міжнародні відносини, економіка і підприємництво.

Міністр юстиції України

Петренко Павло Дмитрович

Юридичний факультет Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича закінчив з відзнакою у 2001 році та здобув освіту за спеціальністю "Правознавство". Має освітньо-кваліфікаційний рівень магістра права.

Міністр оборони України

Полторак Степан Тимофійович

Закінчив Орджоникідзівське вище військове командне училище МВС СРСР, Військову академію Збройних Сил України. У 2003 захистив дисертацію кандидата педагогічних наук на тему "Педагогічні умови формування умінь командира підрозділу у майбутніх офіцерів МВС України".

Міністр соціальної політики України

Рева Андрій Олексійович

У 1987 році закінчив Ленінградське вище військово-політичне училище. Офіцер з вищою військово-спеціальною освітою. Має другу вищу освіту за кваліфікацією "Юрист". У 1983–1987 роках був курсантом Ленінградського вищого військово-політичного училища ППО ім. Ю.В.Андропова.

Міністр Кабінету Міністрів України

Саєнко Олександр Сергійович

Закінчив Національну академію державної податкової служби України (2006), "Правознавство".

Міністр екології та природних ресурсів України

Семерак Остап Михайлович

З 1989 до 1994 навчався на фізичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка, а з 1992 до 1998 в Національному університету "Києво-Могилянська академія" за фахом магістр політології.

Міністр інформаційної політики України

Стець Юрій Ярославович

2009 — закінчив Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", отримав базову вищу освіту за напрямом підготовки "Менеджмент", здобув кваліфікацію бакалавра з менеджменту. 2011 — закінчив Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", отримав повну вищу освіту за спеціальністю "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" та здобув кваліфікацію менеджера-економіста.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України

Черниш Вадим Олегович

Закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого (1999), правознавець.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...