Кількість університетів залишилася на рівні 20-річної давності, а число студентів зменшилося майже вдвічі, - Лілія Гриневич
В Україні мережа університетів залишилася на рівні, який був 20 років тому, а кількість студентів зменшилося майже в два рази.
Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич Радіо НВ.
Очільниця МОН підтвердила, що конкуренція за місця у вищих навчальних закладах знизилася.
«В хороші університети конкурс є, на рейтингові спеціальності конкурс є. І ми бачимо, наприклад, що у нас є проблема з вчителями якраз природничих предметів: фізика, математика, хімія. <...> Хороші університети притягують абітурієнтів, як магніти, і вони виграють від широкого конкурсу, тобто коли „місце йде за абітурієнтом“, за кращим абітурієнтом», — зазначила Гриневич.
За словами міністра освіти, мережа університетів буде «впорядкована» «еволюційним шляхом».
«Ми пішли шляхом еволюційним. От запровадження цього принципу „місце за студентом“, коли студент сам обирає, куди йому йти, вже призвело до того, що частина університетів не добирають студентів і через це мусять скорочуватися. Тому що що таке „менша кількість студентів“? Це означає меншу кількість ставок викладачів, якщо університет не придумує якоїсь цікавої пропозиції», — додала вона.
У МОН пропонують 10% фінансування вищих навчальних закладів «будувати на результатах» університетів і інститутів, наголосила Гриневич.
Нагадаємо, 26 липня українські вищі навчальні заклади оприлюднили списки абітурієнтів, рекомендованих до зарахування на бюджет.
За даними МОН, під час вступної кампанії-2019 до зарахування на бюджет були рекомендовані 60 354 вступників на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного й фармацевтичного спрямування).