В Узбекистані змінили стандарти навчання в магістратурі
Відповідно до постанови Кабінет міністрів республіки, Внесено зміни в освітній процес студентів магістратури у ВНЗ країни.
З метою підвищення ефективності навчання слухачів магістратури, а також їх наукового потенціалу, забезпечення своєчасного прийому до магістратури абітурієнтів, які мають глибокі наукові знання, в тому числі, іноземних мов, 10 липня 2013 Кабінет міністрів РУз затвердив Постанову (№ 199) про внесення Деяких змін в Державний освітній стандарт вищої освіти.
Відповідно до змін, внесенними в Блок «общеметодологическом дисциплін ГОС ВО» Загальних вимог до змісту освітньої програми магістратури, що вивчаються в ході освітнього процесу предмети, поряд з формуванням у слухачів навичок та вміння роботи з науковими і технічними даними, Повинні сприяти розвитку у них потенціалу проведення системного та самостійного аналізу, а також майстерності підготовки обгрунтованих висновків за досліджуваними темами, як з точки зору науки, так і практики.
Весь цикл навчального процесу повинен забезпечити магістрантів необхідними глибокими знаннями з таких напрямів, як «Методологія наукової творчості», «Загальні методи пізнання», «Методи емпіричного і теоретичного дослідження», «Логіка законів і правил, способів аргументації і спростування», «Основи культури промови »,« Основи педагогічних технологій »,« Основи менеджменту та економіки за спеціальностями »,« Іноземна мова »,« Основи інформаційних технологій та систем ». В купе все процес повинен бути орієнтований на всебічне освоєння магістрант тонкощів своєї спеціальності.
Також у погодженні з нововведеннями, перерозподілена період навчального часу. Зокрема, тепер 50% освітнього процесу буде приділено наукової діяльності, з якої 70-75% часу відведено для наукових пошуків. Крім цього слухачі Повинні будуть розуміти сутність науково-дослідних робіт на одному з іноземних мов.