Фахівці НУХТ поширюють коло наукових інтересів на нові міждисциплінарні напрями
У міжнародному видавництві «Springer» вийшла книга д.б.н. Володимира Іванова та доцента кафедри біотехнології і мікробіології Національного університету харчових технологій (НУХТ), к.т.н. Віктора Стабнікова «Будівельна біотехнологія (Біогеохімія, мікробіологія та біотехнологія будівельних матеріалів та процесів)».
Ця книга є першим всеосяжним розглядом нового напряму в біотехнології – створення будівельних біоматеріалів і розроблення біопроцесів для будівництва. Книга «Будівельна біотехнологія» являє собою детальний аналіз нової міждисциплінарної області науки та інженерії, яка поєднує застосування промислової мікробіології, мікробіології довкілля та біотехнології в будівництві. Вона також пропонує критичний огляд усіх існуючих біотехнологічних процесів і біопроцесів, що знаходяться у стадії розроблення, для застосування у будівництві. У книзі обговорюється біотехнологічне виробництво нових будівельних матеріалів, таких як самовідновлювальний бетон, будівельних біокомпозитів, будівельного біопластику та біотехнологічних сумішей для виготовлення біоцементу. Також наведена характеристика таких важливих біопроцесів для захисту навколишнього середовища та будівництва як біоцементування, біозакупорювання, фіксація поверхні ґрунту та його гідроізоляція, а також біоцементуюче покриття поверхонь. Дана характеристика мікроорганізмів, що застосуються при виготовленні біоматеріалів, наведений аналіз біобезпеки будівельних біоматеріалів, запобігання біокорозії, біоушкодженню та біообростанню конструкцій. Біоініційоване осадження кальцію, магнію та заліза у вигляді карбонатів, фосфатів, сульфідів і силікатів у ґрунті для його закупорювання та укріплення розглядається з геотехнічної, хімічної та мікробіологічної точки зору. Книга висвітлює роль мікробіології в біогеохімічних процесах, що застосуються у будівництві. Обговорюються принципи проектування та реалізації біотехнологічних процесів у будівництві.
Видання вийшло англійською мовою й призначене для науковців, інженерів і студентів у міждисциплінарній галузі біотехнології та будівельної інженерії.