12 млн євро отримають 66 проектів українських науковців за програмою Горизонт-2020

66 проектів за участі українських вчених прийняті до фінансування в програмі Європейського Союзу Горизонт-2020 – їх бюджет становить близько 12 млн євро.


Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха під час Міжнародної науково-практичної конференції «EUREKA в Україні», - передає прес-служба Міносвіти.

Він підкреслив, що показник успішності України у Горизонті-2020 становить майже 10%. Це непоганий результат, особливо враховуючи, що Україна бере участь у програмі лише 2 роки.

«ЄС є одним з лідерів у розвитку інновацій. Ми працюємо над тим, щоб якісно перейняти ефективні європейські практики та запровадити їх в українських умовах. Тому для нас дуже важливою є участь у європейських програмах, які сприяють інтеграції України до інноваційних процесів у Європі, зокрема, Горизонт-2020, EUREKA, COST», – зазначив Максим Стріха.

Україна є членом EUREKA вже близько 10 років. Ця програма дозволяє науковцям з різних європейських країн об'єднатись для здійснення проектів, які неможливо виконати самостійно в окремій країні. Таким чином в межах EUREKA створено цілу мережу промислових досліджень і розробок, у рамках якої наша країна реалізувала 34 проекти.

«Якщо ви маєте гарну ідею, але вам потрібні додаткові ресурси, наприклад, знання, технології, засоби виробництва, ринки збуту, EUREKA може допомогти знайти партнерів з відповідними ресурсами та укласти угоди. Основними напрямами співпраці у цій програмі є медичні та біотехнології, IT, енергія, зв'язок, транспорт, навколишнє середовище та інші. Й Україна на сьогодні реалізувала проекти майже за усіма цими напрямами», – пояснив начальник департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій МОН Віктор Шовкалюк.

Він також відзначив, що МОН зараз робить акцент на формуванні сприятливого правового та інституційного клімату в Україні для впровадження інновацій. Насамперед йдеться про успішну реалізацію інноваційних проектів, зокрема, створених у межах міжнародних програм, та кращу комерціалізацію наукових результатів.

Так, фахівці МОН спільно з науковцями, представниками бізнесу та громадських організацій розробили проект системної підтримки та розвитку інноваційної діяльності. Нині він реалізується через низку проектів законодавчих актів, які або прийняті вже в першому читанні, або схвалені Урядовим комітетом Кабінету Міністрів.

Наприклад, зміни до закону «Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій» передбачають субсидії для проектів високотехнологічних виробництв, створених вітчизняними промисловими підприємствами за участю вітчизняних наукових установ або вишів.


Поділіться з друзями:   

Останні новини