Право на вищу освіту не прив’язане до ринку праці, - Лілія Гриневич

На цьому наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час прес-конференції, присвяченої вступній кампанії у 2016 році.

Представник ЗМІ задав Міністру питання, в якому поцікавився доцільністю підготовки фахівців з вищою освітою за кошти держави, якщо держава не може працевлаштувати після закінчення навчання тих, хто закінчив виші у попередні роки.

Лілія Гриневич пояснила, що не лише ринок праці впливає на формування обсягу державного замовлення та що держава готує фахівців на перспективу.

“Право на вищу освіту не може бути прив’язане лише до розвитку ринку праці. На розвиток ринку праці впливає дуже багато чинників. Серед них головний це фінансово-економічна ситуація. Це дуже погано, що в нас ринок праці ще не достатньо розвинений, щоб усі технічні спеціальності були затребувані повністю, а особливо фахівці з вищою освітою”, - зазначила вона.

“В нас починає розвиватись високотехнологічний бізнес і він потребує фахівців з високим рівнем підготовки. Крім отриманої технічної освіти роботодавці вимагають від випускників знання іноземних мов, вміння працювати з людьми та інше”, - сказала Гриневич.

На думку Міністра освіти треба думати “на виріст”, адже абітурієнти, які вступають сьогодні, вийдуть на ринок праці через 5-6 років, тому готувати фахівці для перспективних секторів економіки треба вже зараз.

Детальніше на відео з 10:30.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...