Найстаріший аграрний вуз України бере курс на впровадження ІТ-спеціальностей

Харківський національний аграрний університет ім. В.Докучаєва, який нещодавно відзначив двохсотлітній ювілей, вперше в своїй історії збирається запровадити підготовку ІТ-фахівців сільськогосподарського профілю.


Ця освітня ініціатива виникла як початок співпраці найстарішого агарного вузу України з Харківським ІТ кластером. Відповідний Меморандум про партнерство та співробітництво між ними був підписаний 16 червня.

Згідно з документом, сторони об'єднають зусилля в підготовці ІТ-фахівців для аграрного сектора і сприятимуть впровадженню новітніх ІТ-технологій в сільськогосподарській сфері. У ХНАУ ім. В. Докучаєва планують за підтримки ІТ кластера відкрити відповідні спеціальності і створити нову кафедру, вважаючи, що ІТ-експерти, які добре знаються на сільському господарстві, будуть користуватися найближчим часом підвищеним попитом. Прихід фахівців такого рівня також буде сприяти якнайшвидшому впровадженню сучасних ІТ-технологій в аграрному секторі.

На думку підписантів, національний сільськогосподарський комплекс, який зараз знаходиться на підйомі, здатний стати повноцінним замовником для ІТ-компаній, оскільки розвиток будь-якої галузі веде до автоматизації процесів і передачі ряду функцій електронними системам. Тим часом, зараз на ринку практично немає фахівців, які володіють профільними знаннями в аграрному секторі і могли б створювати для нього програмні продукти і сервіси.

Новий ректор ХНАУ ім. Докучаєва, професор Олександр Ульянченко, який очолив вуз в квітні цього року, заявив, що якісні зміни в підготовці агарних фахівців будуть помітними вже через 2-3 роки. Він вважає, що ініціатива ІТ кластера допоможе розвитку університету.

Керівник ІТ кластера Дмитро Яковлєв зазначив, що якість та кількість наявних фахівців - одна з головних проблем національного ІТ-ринку. «Тому освітні програми мають для нас максимальний пріоритет», - підкреслив він.

Едуард Рубін, співзасновник Харківського ІТ кластера і один з ініціаторів проекту для ХНАУ ім. Докучаєва, висловив упевненість, що молода ІТ-індустрія здатна збагатити традиційний аграрний сектор безліччю інновацій та ініціатив. «У нас вже є план розвитку співпраці з університетом, який ми почнемо втілювати вже в цьому навчальному році, а буквально з наступного вересня відкриється набір студентів на нову спеціальність, пов'язану з ІТ», - підкреслив він.

ХНАУ ім. В. В. Докучаєва було засновано у 1816 році в передмісті Варшави - Марімонті як Інститут земельного господарства. До 1840 до нього була приєднана Варшавська лісова школа, і він отримав назву «Маримонтський інститут сільського господарства та лісівництва». У 1914 р, в роки Першої світової війни, вуз вирішено було евакуювати в Харків, і сім років по тому він був перейменований в Харківський сільськогосподарський інститут. У 1946 р. з нагоди 100-річчя від дня народження видатного вченого-ґрунтознавця В. В. Докучаєва, який був керівником вузу в його варшавський період, інституту було присвоєно його ім'я. З 2002 року вуз отримав статус національного, сьогодні тут навчаються близько 4000 студентів. Це єдиний в Україні вищий навчальний заклад, який готує кадри за фахом «Селекція і генетика сільськогосподарських культур». На балансі вузу є дендропарк зі статусом державного заповідника.

Харківський ІТ-кластер - громадська організація, яка об'єднує провідні компанії Харкова в сфері інформаційних технологій (IT), розробки програмних продуктів і додатків, аутсорсингу бізнес проектів (BPO), які за підтримки органів місцевої влади та вищих навчальних закладів взяли на себе ініціативу проведення комплексних змін в ІТ-екосистемі міста. До його складу входять 43 учасники, в тому числі 8 університетів.


Поділіться з друзями:   

Останні новини