ЛНУ імені Івана Франка започаткував унікальну магістерську програму

Львівський університет започаткував унікальну магістерську програму з історії спеціалізації «Центральна Європа впродовж історії: від багатонаціональних монархій до Вишеградської співпраці».


У рамках програми «Вишеградські гранти для університетів країн «Східного партнерства» за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочалось навчання за магістерською програмою з історії спеціалізації «Центральна Європа впродовж історії: від багатонаціональних монархій до Вишеградської співпраці».

Тож відтепер близько 20 студентів-істориків, які обрали цю магістерську програму, зможуть безпосередньо в університеті слухати лекції найкращих учених із Польщі, Словаччини, Угорщини та Чеської Республіки, відвідувати їхні семінари та готувати під їхнім керівництвом свої наукові роботи.

Декан історичного факультету, професор Роман Шуст зазначає, що це одна з п’яти дослідницьки орієнтованих програм спеціалізації, які пропонує ЛНУ ім. Івана Франка.

«Ця програма надає студентам можливість не лише поглибити свої знання в галузі нової історії країн «Вишеградської четвірки», а й закріпити уміння, сформовані програмами фундаментальної і практичної підготовки, через проведення самостійного дослідження, а відтак і магістерської роботи», – пояснив Роман Мар’янович.

Координатор програми, доцент кафедри історії Центральної та Східної Європи Роман Сирота, розповідаючи про передумови створення програми, про її концепцію та структуру, також зосередив увагу на викладацькому складі та запрошених іноземних лекторах, які читатимуть студентам спеціально розроблені навчальні курси в рамках спеціалізації «Центральна Європа впродовж історії: від багатонаціональних монархій до Вишеградської співпраці».

«Упродовж понад 350-ти років свого існування Львівський університет зберігав культурні й наукові традиції, відігравав важливу роль у культурному житті не лише українців, а й інших народів, – зазначив у коментарі Роман Сирота. – Сьогодні центрально- і східноєвропейські студії об’єднують колектив із понад 20 провідних учених нашого Університету, які представляють кілька кафедр історичного факультету, серед яких зокрема кафедра історії Центральної та Східної Європи, що є такого роду єдиною в Україні».

За словами координатора програми, до участі в гостьовому лекторії зголосились іноземні науковці з Ягелонського університету, Педагогічного університету в Кракові, Національного наукового центру (Республіка Польща), Карлового університету й Остравського університету (Чеська Республіка), Пряшівського університету (Словаччина), Угорської академії наук і Комітету національної пам’яті (Угорщина).
Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марія Зубрицька висловила сподівання, що започаткована магістерська програма відкриє нові інтелектуальні можливості молодим людям, які прагнуть глибоко вивчати історію, а також дозволить студентам претендувати й на індивідуальні стипендії Міжнародного Вишеградського Фонду.


Поділіться з друзями:   

Останні новини