Міносвіти врятувало від зриву цьогорічну вступну кампанію запровадивши нову ЄДЕБО

До 2016 року включно реєстрація електронних кабінетів розпочиналась одночасно з поданням заяв в електронній формі.


Ситуацію навколо проблем із реєстрацією електронних кабінетів вступників та проблемами в операторів ЄДЕБО у вишах прокоментував Директор департаменту МОН України Олег Шаров.

"У пам’ятні перші дні минулорічної вступної кампанії, коли ЄДЕБО висів під тиском сканів атестатів, необхідність змін стала очевидною. Тоді всі були переконані, що підвищення пропускної потужності обладнання дозволить вирішити це питання. Але Міністр (це не комплімент підлеглого – це правда!) наполягала на завчасному (за 10-15 днів) відкритті ЄДЕБО для створення кабінетів вступників. У цьому році першим етапом вступної кампанії стала реєстрація електронних кабінетів вступників з 29 червня 2017 року"- наголосив він.

"Учасники обговорення проекту Умов прийому 2017 року на початку минулої осені сподівались надалі використовувати досить відлагоджене за кілька років експлуатації тогочасне програмне забезпечення. Але вже в листопаді його розробники фактично не виконували роботи з адаптації, виходячи із задач майбутньої вступної кампанії, оскільки чекали остаточного вирішення питання про вибір розробників для нового державного програмного забезпечення. Виші це добре відчули, коли не змогли напередодні Нового Року внести конкурсні пропозиції до ЄДЕБО. Увійти з старим софтом у нову вступну було неможливо в принципі, а з 22 травня не було і дозволу правовласника на його використання. Запуск нового програмного забезпечення став не тільки неминучим, але й невідкладним", - зазначив Шаров.

"Старт нової програми виявився непростим, хоча для початкового періоду роботи щойно створеного софту для сотень тисяч користувачів вельми достойним. Звичайно, що незадоволених і критиків не бракує, але ніхто і не сподівався на карколомний тріумф. Звучать три основні претензії: зменшилась кількість звичних сервісів, доводиться адаптуватись до нового і недосконалого інтерфейсу та бракує інструкцій. Все це правда, але подивимось на неї уважніше. Більшість додаткових сервісів запроваджувались свого часу в якості «цукерок» одночасно з черговими вимогами про розширення переліку інформації, яку потрібно вносити в ЄДЕБО. Наразі взято чіткий курс на дотримання норм законів щодо наповнення бази, тому в ній буде менше інформації і залишиться менше таких сервісів (раніше внесена інформація буде зберігатись, але не завжди використовуватись), хоча необхідні сервіси для використання наявної інформації будуть розроблятись і розвиватись. Адаптація до нового інтерфейсу навіть молоді дається із зусиллями, а тим більш емоційними бувають користувачі поважного віку. Тут можна лише втішити тим, що новий інтерфейс буде з кожним днем все більш звичним, а недоліки будуть усуватись розробниками. Нарешті систематично з’являються нові інструкції, хоча головною вимогою залишається інтуїтивно зрозумілий дружній інтерфейс, коли інструкція – довідник, а не керівництво", - наголосив він.

"Перші дні реєстрації електронних кабінетів дозволили побачити деякі сильні та слабкі сторони нової програми. По-перше, вона реально забезпечує реєстрацію вступників, працює з великою кількістю користувачів та ритмічно приймає від них великі файли (зареєстровано вже понад 90 тисяч кабінетів). По-друге, програма реально перевіряє еквівалентність інформації про вступника в різних джерелах (атестат та сертифікат ЗНО, паспорт), що обумовило як підвищення якості роботи, так і труднощі з розбіжностями в даних. Наразі ці труднощі локалізовані до певного відсотка (що також чималий клопіт), але лише наступний тиждень дозволить побачити ефективність вжитих заходів. По-третє, софт потрібно ще чимало адаптувати до недосконалості законодавства, його плинності, не дуже логічних винятків, а також хронічної цифрової неохайності у вітчизняних базах даних", - вважає він.

"Тому дуже добре, що в нас є період створення електронних кабінетів, який дозволяє опрацьовувати інформацію про вступників без надмірних ризиків, пов’язаних з реєстрацію їх заяв. А панічні заяви про загрозу вступу нехай полегшують деяким колегам проходження пікових навантажень вступної кампанії", - підсумував Олег Шаров.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...