СумДУ поширює в Україні гендерно-чутливі ідеї

26 вересня у Сумському державному університеті в рамках Тижня відкритих дверей ініціативи «Університет, дружній до сім’ї» відбулася науково-практична конференція з втілення дружніх до сім’ї підходів у вищих навчальних закладах.


Учасники заходу, серед яких – радник Прем’єр-міністра України з гендерних питань та представники ВНЗ багатьох регіонів держави, обговорили механізми популяризації в академічному середовищі практики доброзичливих для сім’ї умов на прикладі СумДУ. Конференція відбулася за підтримки Європейського Союзу, Фонду ім. Ф.Еберта та USAID, повідомляє прес-служба університету.

Радник Прем’єр-міністра України з гендерних питань Лариса Кобелянська під час прямого включення зазначила, що реалізація унікальної ініціативи «СумДУ – заклад, дружній до сім’ї» –  це значний крок не лише у напрямі популяризації гендерних знань, а й у практичному втіленні принципів гендерної рівності та забезпеченні сприятливих можливостей для самореалізації молодих мам-студенток.

«Активна позиція СумДУ у підтримці сім’ї – візитівка нашого навчального закладу, яка відповідає соціально орієнтованій політиці університету та європейським тенденціям у цілому. У нас – міцний фундамент, щоб дати змогу молодим матерям збалансувати навчання з вихованням дитини», – акцентував проректор з наукової роботи СумДУ Анатолій Чорноус.

«Упродовж трьох років у рамках грантового проекту Європейського Союзу «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у вищих навчальних закладах» у виші успішно діє Центр підтримки сім’ї та молоді СумДУ «Студентський лелека»», – зазначила керівник проекту Ніна Світайло. З її слів, у центрі фахівці  безкоштовно надають студентським сім’ям та співробітникам консультативну та організаційну підтримку, а також послуги по догляду за дітьми у той час, коли їх батьки відвідують заняття, складають іспити тощо». Ініціативу вже підтримали майже 40 ВНЗ України.

«Ініціатива СумДУ «Університет, дружній до сім’ї»» – це соціально значимий проект, який надихає. Досвід команди, який ми хочемо перейняти, новаторські підходи – це фундамент для створення у майбутньому широкої мережі центрів підтримки сімей та формування гендерно-чутливого простору по всій Україні», – поділася своїми враженнями учасниця конференції, координатор проектів гендерного центру Харківського національного університету міського господарства Галина Фесенко.


Поділіться з друзями:   

Останні новини