Севастопольський університет попросив в окупаційної влади ядерний реактор

Так званий "Севастопольський державний університет" знаходиться в процесі отримання ліцензії на експлуатацію навчального ядерного реактора ІР-100.

Про це повідомив журналістам проректор вишу з наукової роботи та інновацій Андрій Фалалєєв. Отримавши ліцензію цей вищій навчальний заклад, що знаходиться на тимчасово окупованій території, стане третім вишем Росії з власною ядерною установкою.

- Дослідницький реактор повинен отримати ліцензію в «Росатомі» і «Росспоживнагляді», - сказав Фалалєєв. - Щоб привести реактор у відповідність з російськими стандартами, необхідно провести оргмеропріятія і підготувати великий пакет документів. Це процес активно ведеться університетом.

За його словами, аналогічні реактори є тільки у двох російських вузах, Севастопольський державний університет після отримання ліцензії стане третім.

- Університет стане третім вишем, який буде експлуатувати ядерну установку, поряд з МІФІ і Білгородським держуніверситетом, - додав Фалалєєв.

За словами проректора, реактор ІР-100 був законсервований і тимчасово не використовується для досліджень. Студенти інституту ядерної енергії та промисловості Севгі навчаються експлуатації атомних станцій на симуляторах і комп'ютерних моделях.

Нагадуємо, що так званий "Севастопольський державний університет" працює на баз Севастопольського національного технічного університету після аннексії АР Крим Російською Федерацією.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...