Харківський університет радіоелектроніки приєднався до Всеукраїнського Вікіфлешмобу

31 січня в креативному просторі студентів ХНУРЕ «IT Hub Nure» відбувся Вікімарафон, присвячений 12-річчю української, 15-річчю англійської та 8-річчю кримськотатарської Вікіпедії. Досвідчені тренери та редактори навчали всіх бажаючих створювати і правити статті на Вікіпедії, знайомили з основними критеріями їх значимості та достовірності.


Координатор проектів громадської організації «Вікімедіа Україна» та співробітник кафедри українознавства ХНУРЕ Сергій Петров разом з редактором Вікіпедії, викладачем ХНУ імені В.Н. Каразіна Дмитром Власенком зробив короткий екскурс в історію цієї популярної енциклопедії, розповів про основні правила створення статей та їх особливості. Далі перейшли до технічних моментів - тегам, роботі ботів і редагуванню матеріалів. У результаті в україномовному сегменті Вікіпедії близько 20 нових статей.

Варто додати, що ХНУРЕ приєднується до міжнародної освітньої ініціативи – «Освітня програма Вікіпедії» (“Wikipedia Education Program”). В рамках цієї програми передбачається заміна рефератів з ряду дисциплін на статті у Вікіпедії. Така ініціатива допоможе підвищити мотивацію студентів підходити до написання матеріалів творчо і відповідально, а головне – усвідомити, що їхня праця не буде марною, а з результатами може ознайомитися кожен охочий. Крім цього, студенти IT-спеціальностей будуть створювати технічних ботів – спеціальні програми для автоматичного виконання різних технічних функцій. Цю ініціативу викладачі вузу вже обговорили і підтримали на науково-методичній раді.

Т.в.о. ректора ХНУРЕ Едуард Рубін зазначив: «Сьогодні в період масивної інформаційної війни особливо актуальним стало питання достовірності інформації, оскільки матеріал може виправити і написати може кожен, і немає гарантії, що він свідомо не вводить читачів в оману. Тому сьогодні студенти повинні вчитися аналізувати інформацію, критично ставитися до всього, що бачать і читають, вміти сформувати свою точку зору і викласти її зрозуміло і доступно у письмовій формі. Сподіваюся, що в недалекому майбутньому у студентів після закінчення університету буде ціле портфоліо на базі аккаунта в Вікіпедії, і по ньому можна буде судити про їх знання, кваліфікації та бажанні ділитися своїми знаннями з іншими ».

Варто відзначити, що Вікімарафон в Харкові проходив протягом двох днів – суботи та неділі, під час якого було написано близько 20 статей. Також подібні заходи відбулись у Києві, Львові, Чернігові та Херсоні.


Поділіться з друзями:   

Останні новини