Через 4-5 років регіональні виші можуть втратити державне замовлення, - Олександр Співаковський

Народний депутат України, Голова комітету ВРУ з питань науки і освіти Олександр Співаковський під час телеефіру на телеканалі «Рада» розповів про підсумки роботи комітету та проблеми вступної кампанії 2016 року.

Monobank [CPS, API] UA

"Міністр освіти та міністерство підтримують ідеологію розподілу державного замовлення, яка закладена в Наказі Міністерства освіти і науки від 06 червня 2016 року № 622 “Про затвердження Змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 15 жовтня 2015 року № 1085”, - зазначив він.

“Ця модель створює дисбаланс у розвитку людських ресурсів у регіонах.  Виші столиці, куди піде більшість дітей з високими балами ЗНО, отримають додатково до 25 % державного замовленні у порівнянні з попередніми роками. При цьому виші в інших областях та ті, де переважають інженерні спеціальності, щороку втрачатимуть до 25% держзамовлення. А якщо порахувати, що кожного року вони будуть втрачати по 25 % держзамовлення, то можна спрогнозувати, що буде з ними через 4-5 років. В результаті діти, які захочуть навчатись в регіонах, втратять можливість державної підтримки для навчання”,  - зазначив Співаковський.

“Сьогодні 27% всіх українських студентів навчаються в Києві. Чи готова столиця приймати ще більше абітурієнтів? Чи готова інфраструктура? Немає гуртожитків для цих додаткових студентів”, - наголосив нардеп.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...