Екс-міністр освіти Сергій Квіт пропонує розпустити наявний склад НАЗЯВО та оголосити нові вибори

Законопроект “Про вищу освіту” створювався і просувався у вкрай несприятливих умовах протистояння академічного середовища та Міністерства освіти і науки у 2011-2013 рр.


Як наголошує він, головною метою розробників був захист академічних свобод та інтересів університетів від свавілля МОН. Перемога Революції Гідності створила в Україні нову політичну реальність, яка уможливила прийняття Закону “Про вищу освіту”.

"У пресі з’явилася інформація виявлений плагіат у наукових публікаціях окремих членів Агенції. З відкритих джерел можна довідатися про те, що довибори двох нових членів 9 вересня цього року привели до НАЗЯВО ще таку ж кількість плагіаторів: Руслана Гурака та Сергія Бондаренка. Зайвим буде нагадувати, що наявність плагіату є найбільш дошкульною професійною претензією в академічному світі", - наголосив Сергій Квіт у своєму блозі.

Зважаючи на всі ці обставини, екс-міністр освіти пропонує наступні кроки:

  1. Фракціям Верховної Ради делегувати до Комітету з питань науки та освіти по одному додатковому представнику, який би був освітянином. Це дозволило б збільшити кількість членів Комітету, обрати гідного голову, зробити його роботу більш динамічною, а Верховній Раді – приділяти належну увагу реформуванню цій вкрай важливій для України галузі.
  2. Внести до Закону України “Про вищу освіту” такі зміни, які б регламентували процедуру виборів до НАЗЯВО та окреслювали вимоги до кандидатів. Принагідно могли б бути розглянути інші антикорпупційні, антиконсервативні, зокрема через механізми делегування повноважень, запобіжники, що сприяли б позитивним змінам й унеможливили б створення нового посттоталітарного “монстра” із ще більшою концентрацією влади, ніж її мали ВАК і АКУ разом.
  3. На підставі претензій до виборів до НАЗЯВО у 2015 р., також претензій до складу (виявлений плагіат), а також зважаючи на нову політичну реальність, створену перемогою Революцією Гідності, після внесень відповідних змін до чинного Закону “Про вищу освіту”, наявний склад НАЗЯВО розпустити й оголосити нові вибори.

Поділіться з друзями:   

Останні новини