Плата за проживання в студентських гуртожитках може зрости разом зі стипендіями

Таке побоювання висловив експерт, посилаючись на діючу нормативну базу.


Загострив увагу на даному питанні незалежний експерт з питань освіти Андрій Черних, який вже не однократно озвучував свою критичну думку з приводу зміни підходу до виплати стипендій у 2017 році.

“Стипендію підвищать і отримувати її будуть не всі, а плату за гуртожиток можуть підняти для всіх. Вірно? Адже розмір плати за гуртожиток може складати до 40 % від стипендії”, - наголошує він.

Максимальний розмір плати за проживання в гуртожитку встановлюється Наказом від 28.03.2011 р. № 284/423/173 “Про встановлення граничного розміру плати за проживання в студентських гуртожитках вищих навчальних закладів державної та комунальної форм власності. Відповідно до нього, для студентів вищих навчальних закладів плата не може перевищувати 40 % розміру мінімальної (звичайної) академічної стипендії.

Враховуючи те, що зараз розмір мінімальної стипендії складає 825 грн., виші встановлюють розмір плати за місце в гуртожитку в розмірі не більше 330 грн. При збільшенні стипендії ця сума відповідно може бути збільшена. З боку керівництва університетів такий крок буде цілком логічним, адже, у першу чергу, вишам треба якось компенсувати зростаючі витрати на комунальні послуги, якими користуються мешканці гуртожитків.

Для студентів, які проживають у гуртожитках, таке підвищення буде неприємним також і тому, що кількість осіб, котрі будуть отримувати стипендії, буде скорочена.


Поділіться з друзями:   

Останні новини