Кабмін повинен усунути дисбаланс між академічними та соціальними стипендіями в Держбюджеті-2017, - Олександр Співаковський

Підчас засідання комітету ВРУ з питань освіти й науки Олександр Співаковський загострив увагу присутніх на планах Кабміну закласти в державному бюджеті на наступний рік надлишкову суму видатків на соціальні стипендії для студентів.

Monobank [CPS, API] UA

На його думку, нераціонально виділяти на соціальні стипендії суму, яка приблизно дорівнює половині суми видатків на академічні стипендії.

«Кількість осіб, які отримують соціальні стипендії складає приблизно 7-10% від загальної кількості студентів. При цьому видатки на соціальні стипендії складають 2 млрд грн, при загальних обсягах видатків на стипендії 5,8 млрд грн. В результаті цього, реально витрачено на соціальні стипендії буде не всю передбачену суму, а залишок буде перерозподілено в ручному режимі на інші, не освітні цілі», - наголосив він.

При цьому, як зазначив нардеп, недостатньо коштів передбачено на академічні стипендії, а їх виплата є необхідним стимулом для вступу студентів до вітчизняних вишів замість виїзду на навчання закордон.

Він звернувся до представника Мінфіну за допомогою у вирішенні питання з перерозподілом коштів між двома типами стипендій, щоб у  результаті на академічні стипендії була передбачена більша сума. За розрахунками Олександра Співаковського це приблизно 1,5 млрд грн.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...