Відбувся круглий стіл з питання доцільності прийняття законопроекту №3474 про студентські профспілки

7 квітня 2016 року в конференц-залі Верховної Ради України відбувся круглий стіл з питання доцільності прийняття законопроекту №3474«Про внесення змін до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (щодо діяльності студентських профспілок)». Ініціатором виступила Громадська рада при Міністерстві освіти і науки України.


До участі в заході були запрошені народні депутати України, студентські лідери, очільники студентських профспілкових організацій, експерти, представники адміністрацій ВНЗ та громадських організацій, інформує прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України.

Законодавча ініціатива за номером 3474 викликала чималий суспільний резонанс, адже це фактично втручання у діяльність студентських профспілкових організацій, та ще й звуження прав осіб, які навчаються, на участь у самих професійних спілках.

Присутній на круглому столі Голова ФПУ Григорій Осовий наголосив, що Федерація профспілок України, галузеві профспілки чітко заявили про свою позицію щодо втручання у самоврядну діяльність та намагання нав’язувати будь-які дії щодо незалежної громадської організації.

ФПУ з моменту ініціювання законопроекту надіслано звернення до Голови Верховної Ради України, Комітетів Парламенту, народних депутатів, де зазначалося про порушення міжнародною та вітчизняного законодавства, пропонувалося його відхилення та зняття з розгляду, а також вказувалося на конкретні порушення та перевищення повноважень державних органів і посадових осіб.

Також було акцентовано увагу, що проект документу отримав негативну оцінку міжнародних  профспілкових об’єднань, як такий, що  звужує права профспілок і потребує експертного обговорення та  доопрацювання.

Представники студентської профспілкової молоді з Києва, Харкова, Одеси, Львова, які взяли участь у роботі круглого столу, підкреслювали, що законопроект активно лобіюється владою через усілякі громадські ініціативи та малочисельні організації (непрофспілкові).

Водночас норми пропонованого проекту значно звужують права самих студентів на участь у захисті своїх прав. Адже введення у дію норми про те, що із припиненням особою навчання у навчальному закладі припиняється і її участь у первинній організації профспілки, обмежує право особи на участь у професійних спілках з метою захисту своїх соціально-економічних прав та інтересів, передбачене статтею 36 Конституції України.

Окрім того, обмежується право на працю для осіб, які, хоча і не є студентами, проте на законній підставі були обрані на виборні посади в студентських первинних профспілкових організаціях. Проте, якщо саме цим людям довірено захищати студентів, то чому вони цього робити не можуть? Адже це право їм доручено!

Дискусії були жваві, подекуди емоційно-палкі. Профспілкова молодь була переконлива у доповідях та аргументовано відповідала на закиди своїх опонентів – прихильників законопроекту.

Завершенням круглого столу стало створення редакційної комісії, до складу якої увійшли представники профспілок, задля напрацювання проекту резолюції, в якому сторони викладуть свої аргументи і окреслять компромісні рішення щодо статей проекту закону №3474. Громадська рада при МОН взяла на себе зобов’язання стати майданчиком для подальшого обговорення документу.


Поділіться з друзями:   

Останні новини