У ЛНУ імені Івана Франка триває VІ Міжнародна науково-практична конференція FOSS LVIV-2016

Розробка й основні аспекти застосування вільного програмного забезпечення стали предметом обговорення в колі молодих і досвідчених програмістів, експертів і науковців, які зібрались 19 квітня у Львівському національному університеті імені Івана Франка для участі в уже шостій Міжнародній науково-практичній конференції FOSS LVIV-2016.


«Сьогодні сильними є ті країни, які займають передові позиції у сфері розвитку науки і технологій. Європейський шлях  України передбачає нашу конкурентноздатність у цій сфері», – зазначив у вступному слові проректор з наукової роботи, професор Роман Гладишевський, передає прес-служба університету.

Відтак, на думку проректора, нашим пріоритетним завданням має бути цілковита інтеграція в міжнародний науковий і технологічний простір, використання сучасних методів і підходів, здатність до сприйняття нових ідей, критична оцінка популярних тенденцій.

«В епоху передових технологій розробка якісного програмного забезпечення є одним із найактуальніших завдань, – вважає професор Роман Гладишевський. –  Ця конференція охоплює основні аспекти застосування програмного забезпечення – освіту, науку, бізнес і повсякденне життя, адже саме розробка вільного програмного забезпечення дозволить продукту якнайшвидше знайти свого споживача».

Зазначивши, що українські програмісти вже неодноразово доводили свій високий професійний рівень у світових масштабах, проректор висловив сподівання на те, що невдовзі у Львівському національному університеті імені Івана Франка виникне один із найпотужніших центрів розробки програмного забезпечення.

Декан факультету електроніки та комп’ютерних технологій, професор Ігор Половинко назвав щорічну Міжнародну науково-практичну конференцію FOSS LVIV «Меккою» для науковців і викладачів, які використовують вільне програмне забезпечення.

Закцентувавши увагу на важливості використання вільного програмного забезпечення в навчальному процесі та науковій роботі, професор Ігор Половинко зазначив, що існує велика кількість різних програмних продуктів, які можуть застосовуватись у сфері освіти й науки, і з кожним днем їхнє число збільшується.

За словами декана, факультет електроніки та комп’ютерних технологій уже повністю перейшов на вільне програмне забезпечення, у чому учасники конференції зможуть пересвідчитись, відвідавши факультет.

Якщо раніше і розробники програмного забезпечення, і його користувачі надавали перевагу дорогим брендовим продуктам відомих компаній, то зараз ситуація на ІТ-ринку кардинально змінилась: щораз більше людей використовують відкрите програмне забезпечення, – говорять  експерти.

Про власні досягнення у сфері вільного програмного забезпечення, його використання в навчальних цілях, а також про сучасні тенденції, що домінують у галузі інформаційних технологій, розповіли учасники конференції під час пленарного та секційних засідань.

VІ Міжнародна науково-практична конференція FOSS LVIV-2016, у якій  беруть участь близько 60 фахівців у сфері ІТ-технологій з України та Республіки Білорусь,  триватиме два дні.


Останні новини