Визначено переможців конкурсу для українських вчених з аналізу та оцінки діяльності дослідників та наукових установ України

Загалом було подано 18 робіт. Їх у деперсоніфікованому вигляді оцінювала конкурсна комісія, до якої увійшли іноземні експерти, представники ДНТБ, наукових та консалтингових установ.


Як повідомляє прес-служба Міносвіти, члени комісії звертали увагу на такі критерії:

а) запропоновані метрики або методики повинні супроводжуватися критичним аналізом:

  • їх застосовності для української науки;
  • досвіду їх використання в інших країнах;
  • їх стійкості в умовах розвитку технологій;
  • - підводних каменів, які можуть з’явитися після перших років застосування.

б) дані, які були використані для отримання результатів.

в) оригінальність та наукова цінність.

Отже, за результатами оцінювання комісією переможцями стали:

1 місце – Балагура Ірина Валеріївна, Ланде Дмитро Володимирович, Гармаш Тетяна Валеріївна, «Метод ранжування науковців на основі наукометричних баз даних» (Інститут проблем реєстрації інформації Національної академії наук України). Автори запропонували, як розширити застосування індексу Хірша для оцінювання науковців, включивши показники центральності для мережі співпраці.

2 місце – Главчева Юлія Миколаївна, «Дослідження методу порівняння академічних установ на основі визначення долі публікацій, що мають цитування вище середнього» (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", науково-технічна бібліотека). В роботі запропонований метод оцінювання та порівняння публікацій університетів, заснований на показниках середньої питомої цитованості для вишів різних видів – класичних, політехнічних, медичних тощо.

3 місце – Ольшевська Ольга Володимирівна, «Дослідження впливу співвідношення кількості науково-періодичних видань вузькопрофільних галузей знань у процесі оцінки діяльності науковців» (Одеська національна академія харчових технологій). Однією з переваг роботи є співставлені частки національних публікацій і наукових видань в Scopus в різних сферах знань.

Переможцям компанія Elsevier надасть можливість безкоштовно опублікувати свої дослідження у журналах цього видавництва. Також переможці зможуть 17 травня разом із фахівцями взяти участь у круглому столі, присвяченому проблемам оцінки ефективності наукових досліджень.

«Цей конкурс є першою такою ініціативою МОН разом з ДНТБ та міжнародною видавничою компанією Elsevier. Його мета виходить за межі звичного «змагання» між дослідницькими колективами. Зокрема, ми очікували, що конкурс активізує увагу експертного середовища до використання наукометрії для вирішення адміністративних завдань. Адже в Україні є фахові аналітики, талановиті вчені, і ми прагнули, щоб через участь у конкурсі саме вони надавали обґрунтування на користь використання у нас тих чи інших метрик та методик. А також загалом поміркували над питанням, де наукометрія є ефективною, а де – ні», – розповів гендиректор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Він додав, що Міністерство вивчатиме зроблені висновки і шукатиме можливість реалізації інновацій.


Поділіться з друзями:   

Останні новини