Уряд затвердив процедуру конкурсу, за яким обиратимуть членів Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти

Уряд визначив процедуру конкурсу, за яким обиратимуть членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти - загалом їх буде 23.


Відповідне рішення було прийняте під час засідання КМУ з умовою доопрацювання у триденний срок. Попередньо проект документа був доопрацьований та схвалений конкурсною комісією з відбору членів Нацагентства, - інформує прес-служба Міносвіти.

“Прийнятий документ дозволить нам якнайшвидше провести конкурсний відбір членів Нацагентства та повноцінно запустити його роботу. У документі чітко виписані вимоги до кандидатів, критерії їх оцінки та порядок самої процедури. Усі ці заходи сприятимуть подальшому реформуванню системи вищої освіти та підвищенню її якості. Згідно з прийнятою Постановою можна очікувати оголошення конкурсу вже у середині жовтня”, - зазначив заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.

Документ визначає, що інформацію про конкурс МОН розміщує на своєму сайті за 10 днів до початку прийому документів. Оголошення обов'язково має містити таку інформацію:

  • перелік документів та термін їх подачі;
  • кваліфікаційні вимоги до кандидатів;
  • контакти особи, яка надає інформацію про конкурс тощо.

Подавати документи на конкурс можуть фахівці профільних установ - вишів, галузевих академій наук, Національної академії наук, - а також ті, хто відповідає кваліфікаційним вимогам до кандидатів.

Так, усі претенденти мають вільно володіти українською. Серед інших вимог - вища освіта, науковий ступінь або вчене звання, досвід наукової роботи. Представники роботодавців, які також мають увійти до складу Нацагентства, повинні мати досвід роботи за фахом. Студенти або курсанти на момент участі у конкурсі мають підтвердити свій статус здобувача освіти.

Допущених до конкурсу кандидатів розподіляють на 11 груп, відповідно до квот представників різних сфер в агентстві. Під час оцінювання учасників комісія враховуватиме їх досвід роботи у міжнародних чи вітчизняних організаціях, навчання за кордоном, професійні досягнення та інше. Кожен член конкурсної комісії оцінюватиме конкретного учасника за кожним із критеріїв за десятибальною шкалою. Далі бали сумуються та переводяться у конкурсну таблицю. Важливо, що під час підрахунку усіх балів максимальна і мінімальна сумарні оцінки не враховуються.

На засіданнях конкурсної комісії можуть бути присутніми науковці, освітні експерти, державні службовці та народні депутати України. Відеоматеріали засідання також  будуть розміщувати на сайті МОН.

Після завершення конкурсу комісія подає до МОН протокол та документи кандидатів, які пройшли відбір. Інформація про них оприлюднюватиметься на сайті Міністерства.

Довідково. До складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти мають увійти 23 члена. Серед них - три особи з числа роботодавців; дві особи з числа студентів вишів; не менше одного представника від працівників Національній академії наук України, національній галузевій академії наук (по одному представнику від кожної академії), представники ЗВО державної форми власності, ЗВО комунальної форми власності та ЗВО приватної форми власності. Їх склад затверджуватиме Кабмін.


Поділіться з друзями:   

Останні новини