На Тернопільщині перевірять на Еболу студентів із Африки

Департаментом охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації  розроблено алгоритм дій медичних працівників у випадку виявлення на території області заражених вірусом Ебола.


Про це доповів заступнику голови Тернопільської облдержадміністрації Леоніду Бицюрі директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Курило під час наради за участю представників медичних закладів, санепімслужби, вищих навчальних закладів міста.

«Знаючи про загрозу можливого занесення вірусу лихоманки Ебола на Тернопільщину, департамент охорони здоров’я ОДА, Головне управління держсанепідслужби у Тернопільській області та Тернопільський медуніверситет спільно розробили  комплексний план заходів, - констатував Володимир Михайлович. –  Із запланованого уже  провели навчально-тематичний семінар з інфекціоністами Тернопільщини, ряд нарад, розтиражували Алгоритм дій медичних працівників з метою активного виявлення хворих осіб, Пам’ятку дій працівників гуртожитків, навчальних корпусів і викладачів на випадок появи хворого з підозрою на це захворювання, Пам’ятку для осіб, які прибули з країн Західної Африки».

Директор департаменту зазначив, що у зв’язку із сучасним швидкісним переміщенням людей, інфекція може за лічені години потрапити в будь-яку, навіть віддалену від природного осередку країну. Тому важливим обов’язком місцевих лікарів є своєчасно запідозрити та надійно ізолювати пацієнта. Для цього служать спеціальні герметичні бокси. На жаль, в Україні їх – лише кілька, в Тернополі – взагалі немає.

Заступник голови Тернопільської облдержадміністрації наголосив на необхідності медичного обстеження іноземних студентів, які повернулися на навчання у вищі навчальні заклади Тернополя. Загалом, наразі у вузах міста очікують на прибуття понад 20 студентів з країн Африки. Також він доручив представникам вишів проконтролювати проходження медогляду цими студентами.
«Так званий вірус Ебола входить у перелік тих хвороб, які чинять серйозний вплив на здоров'я населення і можуть швидко поширюватися в міжнародних масштабах, - зазначив  Леонід Олексійович. - Лихоманка увійшла до переліку подій, які можуть створити надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я у світі. Щоб не допустити проникнення інфекції на Тернопільщину, насамперед варто посилити заходи епідеміологічного нагляду та провести просвітницьку роботу».


Поділіться з друзями:   

Останні новини