Влада Угорщини просуває законопроект, спрямований проти фінансованих з-за кордону навчальних закладів

У Будапешті в неділю тисячі людей вийшли на вулиці на підтримку Центральноєвропейського університету (CEU), заснованого мільярдером Джорджом Соросом, якому загрожує закриття.


Тисячі співробітників CEU, студенти і випускники, вийшли до будівлі університету, надівши значки з написами "#IstandwithCEU" і скандуючи гасла, такі як "Чого ми хочемо? Академічної свободи!".

Влада Угорщини просуває законопроект, спрямований проти фінансованих з-за кордону навчальних закладів. Центральноєвропейський університет вважає, що такі дії спрямовані на закриття навчального закладу.

Законопроект передбачає, що вузам з неєвропейських країн забороняється вручення угорських дипломів без угоди між національними урядами.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який раніше пообіцяв викорінити "неліберальну демократію" в країні, продовжує кампанію з приглушення голосів опозиції.

Свою стурбованість щодо намірів Угорщини щодо Центральноєвропейського університету висловив повірений у справах США Девід Костеланчік. За його словами, США проти будь-яких заходів, які можуть похитнути незалежність університету.


Поділіться з друзями:   

Останні новини